خانه / مقالات / عوارض موزیک پاپ در جسم وجان از دیدگاه دین

عوارض موزیک پاپ در جسم وجان از دیدگاه دین

عوارض موسیقی پاپ در جسم وجان از دیدگاه دین

دانلود آلبوم جدید با لینک مستقیم

با سلام واحترام
من در متن ای خواندم موسیقی پاپ باعث ناباروری می شود لطفا کمی بیشتر در مورد عوارض آن از نظر علم ودین اسلام مطالبی ارائه دهید نیز برای چه ادرود آن را منع کرده .
با تشکر

با درود و سپاس از ارتباط¬تان با مرکز ملی پاسخگویی به موارد دینی

قبل از هر چیز باید بدانید که موسیقی به دو دسته کلی تقسیم می شود:
۱ـ موسیقی طبیعی. ۲ـ موزیک مصنوعی.
موسیقی طبیعی: جمله است از اصوات و نغمه هایی که از طبیعت یا از حنجره حیوانات شنیده می شود؛ مانند نغمه جویبارها، ولوم آبشارها، ولوم برگها درختان وزیدن باد و یا مثل آواز پرندگان. آهنگ مصنوعی: جمله است از موسیقی هایی که آدم با وسایل مصنوعی(چون تار، ویلون، سنتور، اکوردئون، گیتار، پیانو غیره ) می سازد که در قالب موسیقی رپ، راک، پاپ، کلاسیک و… به جوامع بشری راه یافته است. فرق موسیقی طبیعی و مصنوعی یا هنری را ممکن است بتوان در این مسئله دانست که موزیک های طبیعی دارای سیر ملایم و یکنواخت هستند لذا همواره برای آدم جذّاب مفرّح مسرت بخش بوده بر نشاط آدم به صورت واقعی می افزاید و این مسئله کم و بیش ممکن است برای تمام اتفاق افتاده ولی موزیک های مصنوعی این گونه نیستند. بلکه ارتعاشات زیر بم های گوناگونی هستند و لذا به نسبت این ارتعاشات و زیر بم ها، سلسله اعصاب از آن تأثر می پذیرند و چون یکنواخت نیستند طبیعتاً اثرات آن زیان بخش خواهد بود.
عوارض ضرر هایی که برای موزیک مصنوعی ذکر شده است فقط مختص یک نوع موسیقی مثل موسیقی پاپ نیست. بلکه در مورد تمام موزیک ها نیز صدق می نماید .
امروزه بر طبق تحقیقات وسیع ای که در مورد موسیقی انجام گرفته است، آسیب ها و مضرات زیادی برای موسیقی به اثبات رسیده است که جهت آشنایی مفصّل آنها و معرفت مستندات آن، بررسی کتاب های زیر را توصیه می کنیم:
۱٫ موزیک از دیدگاه فلسفی روانی ، پدید آورنده: علّامه محمد تقی جعفری، ناشر: مؤسسه تدوین نشرآثار علّامه جعفری، تهران، ۱۳۸۵٫
۲٫ نظری به موسیقی از طریق کتاب وسنّت، پدید آورنده: مصطفی شریعت موسوی اصفهانی، ناشر: اسماعیلیان، ۱۳۷۲٫
۳٫ تأثیرآهنگ بر اعصاب و روان، پدید آورنده: حسین عبداللّهی خوروش، ناشر: بادران، اصفهان،۱۳۸۷٫
۴٫ مضرات موسیقی ، پدید آورنده: سید احمد خاتمی، ناشر: نشر قرآن قم.
۵٫ جوان و موسیقی ، پدید آورنده: محمد جوان بستانی، ناشر: انتشارات لاهوت،۱۳۸۴٫
۶٫ موسیقی غنا از نظر اسلام، پدید آورنده: محمد اسماعیل نوری، ناشر موسسه بوستان کتاب، ۱۳۸۶٫
۷٫ موزیک از نظر دین و دانش
۸٫ ساز آواز
به طور کلی، موزیک از لحاظ جسمی باعث اختلال در روند کار اعصاب نباتی آدم به میل کردن تعادل سیستم اعصاب سمپاتیک پاراسمپاتیک می شود. این امر کارکرد اعمال حیاتی بدن اعم از هضم، جذب، دفع، ترشحات غدد، ضربات قلب وضعِ فشار خون و… را مختل ساخته و رفته رفته آدم را به گرفتاری‏ها و امراضی مختلف نزدیک می‏سازد که طب با تمامِ پیشرفت‏هایش نمی‏تواند آسیب‏های پیش آمده را ویرایش نماید . آسیب هایی مثل: ضعف اعصاب، اختلالِ حواس، ثقل سامعه (سنگینی گوش)، نابینایی، کم شدن عمومیِ هوش قوت عقل، اغتشاشاتِ فکری، سکته‏های قلبی و مغزی، سرگیجه، صداع، مالیخولیا، نفخ معده، تحریکات قلبی، طپش قلب، انقباضات عروقی، اختلالات غده ها مترشحه داخلی به ویژه تیروئید تخمدان، ناباروری، اسپاسم لوله گوارش، آسم (تنگی نفس)، و… .
از لحاظ روحی معنویی باعث گمراهی و غفلت ازخدا، گرایش به فساد، سوء عاقبت، قساوت قلب، از بین رفتن حیا، از بین رفتن قوّه تفکّر، از بین رفتن غیرت جوانمردی، جنون و دیوانگی، نزول بلاهای ناگهانی و عدم استجابت دعا، علت انتحار خودکشی، پریشانی، جنون، علت فحشا جنایت، هیجان کاذب، سلب عزم و شکست شخصیت ، تضییع قوت قضاوت، اَمراض روحی و روانی مختلف، افسردگی و خمودگی، اضطراب ، عصبانیت، سستی، بی ارادگی، تهییج عشق، کوتاهی عمر، جوان مرگی، جلب توجه غیر طبیعی و…
با تذکر به اثرات مخرب و آسیب های زیاد موسیقی همان گونه ی که تهم اکنون به اثبات رسیده است، دین مقدس اسلام، ائمه معصومین (علیهم السلام)، علماء مراجع بزرگوار صرفاً چون به فکر سلامت بشر بوده می باشند ، بر همین اساس، آهنگ مهیج و مطرب که باعث مضرات مختلف روی جسم، اعصاب روح و روان آدم می شود را ممنوع و مصرف از آن را حرام کرده اند.
متأسفانه گاهی از غلط اندازان تحت تاثیرات سوء تبلیغات گاهی از کج اندیشان نادان، موسیقی را غذای روح می پندارند و برای گریز از رنج ها و فراموش کردن ناراحتی های به آن پناه می برند در حالی که موزیک نه تنها غذای روح نیست. بلکه سمّ مهلک و کشنده ای است که جان دل آدم را می میراند.
موسیقی اثری همچون الکل افیون در روح روان آدم دارد یعنی با رخوتی که در اعصاب ایجاد می نماید سبب می شود که آدم موقتاً از واقعیت های زندگی فاصله بگیرد. موسیقی لذت و تخدیر آنی زود گذر ایجاد می نماید . ولی نابسامانی های بسیاری را در پی دارد که به گاهی از آنها اشاره شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نرم افزار تاکسی تلفنی شرکت عارف رایانه بهترین نرم افزار تاکسی سرویس

نرم افزار تاکسی تلفنی – نرم افزار آژانس نرم افزار تاکسی تلفنی عارف رایانه، برنامه ایست …

سوپروب close
خرید بک لینک