خانه / مقالات / عایق کاری سوله یا عایق کاری قالب فلزی ساختمان

عایق کاری سوله یا عایق کاری قالب فلزی ساختمان

درایران با نام پلاستوفوم،یونولیت وآکاسیف(هرسه نام ثبت شده تجاری هستند )شناخته می شود که نام اصلی ان پلی استرین انبساطی یا Epsاست .در بسیاری از


عایق الاستومری چیست

پشم سنگ,پشم سنگ ایران,پشم سنگ سپاهان

کشورهای آمریکای شمال این محصول بانام استایدوفوم شناخته می شود .نوعی پلیمرسفیدرنگ وعایق رطوبت وصداودما است که از فرایند های پتروشیمی تهیه می شود .
به وسیله ی شرکت کوپرپلی استایدن انبساطی تولید گردید.ازاین ماده برای عایق سازی ،تهیه وسایل نیازمند عایق گرما ی وبسته بندی وسائل حساس الکتریکی

،الکترونیکی ومکانیکی استفاده می شود .
کاربر دها
استایدوفوم ترکیب شده از ۹۸درصدهواست که سبب سبک وشناوربودن آن شده .به خصوصیات ی این ماده وویژگی سبک بودن ان درسال۱۹۴۲توسط

گاردساحلی ایالات متحده به عنوان قایق نجات مورد استفاده قرارگرفت.

استایدوفوم فرد دهای متعددی دارا که حاوی وارتیه ای از عایق لوله ای و مصالح عایق شده ساختمانی است وردزیرجاده ها ودیگر ساختاذها جهت پیشگیری از

به خوردگی خاک به خاطر یخ زدگی مصرف می شود .از استایدوفوم در سردخانه ها،استودیوهای صدابرداری وایزلاسیون صدا در فضاهای دارای الودگی های بالالی صوتی وهمچنین تهیه ماکت ،تابلوهای تبلیغاتی موقت ودکوراسیون ها مصرف می شود .در صنعت ساختمان در اندازه های مختلف واستانداردبه عنوان بلوک های سقفی استفاده می شود .

ماده اولیه
ماده اولیه استادوفوم استایدن است ودر پتروشیمی بدست می آید .پلی استادین یا حرف اختصاری Epsماده اولیه است .
عایق بودن
.استایدوفوم معمولی ضخامت ۱۰سانتی متر در مساوی ۴۲دسی بل عایق است وضخامت کمتر ۱۰سانتی متر ان برای عایق صوتی فرد دی ندارد..

استادیوفوم معمولی به ضخامت ۱۰ سانتی متر در مساوی انتقال گرما حدودا۳۵درصد عایق گرما ی است.

دلایل متعددی جهت عایق کاری قالب فلزی ساختمان وجود دارد. در عایق کاری شرایطی پیش می آید که ممکن است از لحاظ اقتصادی به نفعتان نباشد. عواملی وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشد و همچنین کمک می نماید که تصمیم بگیرید و بهترین عایق را انتخاب بکنید .

عایق کاری ضروری است؟

در گاهی محیط های خاص، عایق کاری سوله ضروری نیست. در واقع زیاد ی از مردم به دلیل هزینه های زیاد و محیطی که ساختمان در آن واقع شده است از عایق کاری صرف نظر می کنند. در آب هوای ویِژگزینشه این امر کاملاً پذیرفتنی است.

با این وجود، دیگر مناطق نسبت به یک ساختمان عایق شده مفید تر خواهد بود. چنانچه در منطقه ای مرطوب زندگی میکنید، عایق کاری پشت بام مانع جمع شدن رطوبت در سطح زیرین آن شده و از چکه کردن پیشگیری می نماید .

اگر در منطقه ای گرم خشک زندگی می بکنید بعضی وقتها اوقات بهتر است مجوز دهید میزان ی هوا داخل ساختمان جریان پیدا نماید فقط از نوع خنک کننده ی تبخیر لازم است مصرف بکنید تا امکان مصرف از جریان هوای آزاد شده را میسر سازد. علاوه بر راحتی بیشتر، از مهمترین فوائد عایق کاری سوله کم شدن مصرف از انرژی است که ایجاد می شود.

از آنجایی که بیشتر انرژی گرما ی در گوشه ای به دام انداخته می شود و هدر نمی رود، توانایی گرم یا خنک کردن ساختمان با کارآیی بالا برای مردم میسر ساخته است.

پایداری در مساوی آتش:

موارد دیگری که انتخاب عایق بایستی به آن توجه شود این است که در مساوی آتش مقاوم است یا خیر.

از زمانی که این ساختمان ها برای کار های مربوط به کار مورد مصرف قرار گرفته، توصیه شده است که از عایق مقاوم در مساوی آتش مصرف شود.

هیچ کس رفیق ندارد اتفاقاتی از قبیل آتش سوزی رخ بدهد. اما خوب است مطمئن شویم که عایق گزینش شده اقطعا ل به وقوع پیوستن حوادث را تشدید نکرده و کاملاً بی خطر است.

عایق مانع تابش:

زمان ی که قالب فلزی نو ی را نصب می کنیم، در واقع عایق مانع تابش را پیشنهاد کرده ایم، اگر هنوز قالب فلزی ساختمان را نساخته اید یا حداقل پانل ها را کار گذاشته اید، اضافه کردن عایق مانع تابش بسیار زیاد موثر است.

فلز انتقال دهنده ی گرما است. پانل های فلزی گرما را انتقال می دهند. این امر در هوای گرمتر ارزش بیشتری دارد، به وسیله ی نصب عایق مانع تابش بین اسکلت ساختمان و پانل ها از انتقال گرما به سیـستم ساختمان پیشگیری بکنید .

عایق مانع تابش یک محصول ثابت شده است به مفهوماینکه امتحان را پس داده است نسبت به عایق سوله برای امور دیگر هم مورد مصرف قرار میگیرد.

در آب هوای بیابانی یکی دیگر از فوائد عایق مانع تابش این است که مجوز میدهد میزان ی هوا به ساختمان وارد شود.

عایق ورق فایبر گلاس:

ورق های فایبرگلاس در تهیه خانه ها ساختمان ها به کار می رود. مصرف از این عایق زیاد متداول بوده و زمانی که به «عایق» فکر می بکنید ، اکثرا اولین محصولی است که به ذهنتان خطور می نماید . این امر به خاطر طبیعت این محصول است که در اینجا به آن اشاره کردیم.

توصیه می کنیم از عایق مانع تابش استفاده بکنید :

اگر در نصب عایق فایبرگلاس پافشاری می بکنید ، چند راه پیش رو دارید: اول اینکه می توانید این عایق را بین گل میخ ها نصب بکنید . دوم می توانید این عایق را زیر پانل های رویی مانند عایق مانع تابش نصب نمایید.

برای نصب در سطح خارجی می بایست ابتدا از پانل های فلزی خارج اسکلت ساختمان شروع کنید با پانل های برچیده شده به دور ساختمان بروید و دو ردیف نوار دو رو برخلاف استیل ساختمان قرار دهید. اگر این کار را انجام نداده اید پارت های مختلف آن را اندازه گیری بکنید عایق ورق فایبرگلاس را به اندازه ببرید. وقتی که عایق بریده شد به آسانی آن را برخلاف نوار بچسبانید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نرم افزار تاکسی تلفنی شرکت عارف رایانه بهترین نرم افزار تاکسی سرویس

نرم افزار تاکسی تلفنی – نرم افزار آژانس نرم افزار تاکسی تلفنی عارف رایانه، برنامه ایست …

سوپروب close
خرید بک لینک