خانه / دسته‌بندی نشده / قدرت های مخفی نوارآدرس مرورگر کروم

قدرت های مخفی نوارآدرس مرورگر کروم

در نگاه اول ممکن است خیال بکنید که نوار آدرس کروم کار بسیاری برای شما انجام نمی دهد.

در نگاه اول ممکن است خیال بکنید که نوار آدرس کروم کار بسیاری برای شما انجام نمی دهد. همآهنگ معمول باید آدرس وب سایت دلخواه را تایپ بکنید و این مرورگر شما را به آن آدرس می برد. اما چنانچه بدانید چگونه باید از آن مصرف بکنید ، نوار آدرس کروم از پس کار های هم برمی آید.در ادامه با ما همراه باشید تا گاهی از با اهمیت ترین ترفند ها یی را که در نوار آدرس مرورگر گوگل کروم امکان اجرا دارد اقطعا لا تهم اکنون از آن غافل بوده اید، تحلیل کنیم.

تمام اطلاعات امنیتی یک وب سایت را مشاهده بکنید :

اگر به وب سایت مشکوکی برخوردید و خواستید از عملکردی که در حال انجام است اطلاع یابید، روی علامت قفل یا آیکن صفحه در گوشه سمت چپ نوار آدرس کلیک بکنید . حال می توانید کوکی ها را ببینید، جاوا اسکریپت را بلاک بکنید ، پنجره های پاپ آپ را غیر فعال بکنید و مسائل بیشتر.

تبدیل واحد و ریاضی:

می توانید عملیات پایه ای تبدیل واحد محاسبات ریاضی را بدون حتی فشار دکمه Enter با نوار آدرس کروم به دست آورید. برای تبدیل واحد های اندازه گیری به این صورت عمل بکنید :

۵۰ c = f۵۰ feet = inches

باز کردن پنجره ایمیل :

جمله :mailto را در نوار آدرس تایپ بکنید تا پنجره ارسال ایمیل بر پایه کلاینت پیش فرض ایمیل شما در سیستم علت باز شود.

پنجره مرورگر را به دفترچه یادداشت تبدیل بکنید :

چنانچه رفیق دارید صفحه خالی و نو مرورگر را به دفترچه یادداشت تبدیل بکنید ، تنها ضروری است این کد را در نوار آدرس تایپ یا آن را به عنوان بوک مارک اضافه بکنید :

data:text/html,

به شما صفحه ای سفید، تمیز خالی داده می شود تا هر چیزی را به راحتی تایپ بکنید .

تبدیل مرورگر اینترنت به مرورگر فایل:

می توانید در ویندوز C:/ در مک یا لینوکس از file://localhost مصرف بکنید تا مرورگر فایل شما حاضر شود. همین طور می توانید برای باز کردن هر فایـل دیگر، آن را بگیرید در نوار آدرس کروم رها بکنید .

جست وجو در وب سایت:

در گوگل با جمله “:Site” می توانید به دنبال سایت های ویژه بگردید اما راه حل آسان تر آن در نوار آدرس کروم وجود دارد.به گزارش zoomit ،با تایپ آدرس کامل وب سایت فشردن دکمه Tab، می توانید با ادامه نوشته در آن سایت جست وجو بکنید .

جست وجو در جیمیل یا گوگــل درایو:

اگر قصد جست وجو در جیمیل یا گـوگل درایو را داشته باشید، به چندین کلیک صبر خیلی برای رسیدن به صفحه جست وجوی آن سرویس نیاز دارید. ولی در نوار آدرس کروم به راحتی می توانید به دنبال مسائل ی خاص و مستقیم در سرویس های جیمیل یا گوگــل درایو بگردید. بدین شکل عمل بکنید :

۱. روی نوار آدرس کلیک راست و مورد “Edit Search Engines” را انتخاب بکنید .

۲. امکان جست وجوی دیگری با نام Google Drive را اضافه بکنید .

۳. یک کلمه بین بر انتخاب بکنید که به یاد ماندنی باشد، مثل “Gdrive”.

۴. این آدرس را وارد بکنید :

http:/drive.google.com/?hl=en&tab=bo#search/%s۰۳۹;>http:/drive.google.com/?hl=en&tab=bo#search/%s

می توانید همین کار را برای جیمیل انجام دهید، با وارد کردن این آدرس:

http:/ mail.google.com/mail/ca/u/۰/#apps/%s

هم اکنون هر گاه که لازم داشتید به صورت مستقیم در جیمیل یا گوگــل درایو به جست وجو بپردازید، فقط ضروری است آدرس gmail.com یا docs.google.com را تایپ بکنید کلید Tab صفحه کلید را فشار دهید تا محل جست وجوی شما در نوار آدرس کروم فراهم شود.

باز کردن لینک در اهمیت معین بین تب ها

چنانچه رفیق دارید اهمیت یک تب را تغییر دهید، می توانید آدرس آن وب سایت را با گرفتن و رها کردن به یک اهمیت ویِژگزینشه بین تب های باز شده تغییر دهید.

جست وجوی کلمات با کشیدن رها کردن

اگر طرفدار به کات پیست کردن برای جست وجوی کلمات نیستید، یا این که به طور کلی کلیک راست ماوس خود را رفیق ندارید، می توانید با برجسته کردن آن کلمه و پس کشیدن و رها کردنش در نوار آدرس کلمه دلخواه را جست وجو بکنید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

با خرید هاست از میزبان فا مالک قالب پیشرفته دامنه رایگان شوید.

با خرید هاست از میزبان فا مالک قالب پیشرفته دامنه رایگان شوید.شرکت های پیشرفته جهان …

سوپروب close
خرید بک لینک